Bixby Voice Nedir Ve Nasıl Etkinleştirebilirim?

0
39

Samsung Bixby Nedir?

            Bixby, özellikle tam özellikli cihazların karmaşıklığından kaçınmak için özel olarak tasarlanmış, cihaz etkileşimini daha kolay hale getirmek için tasarlanmış bir yapay zeka sistemidir. Samsung Galaxy S8 ve Note 8 cihazlarında ilk kez çıktı, ancak akıllı buzdolabı, TV ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi Samsung ürünü üzerinde çalışmak üzere tasarlandı.

            Samsung Galaxy S9’un kamera uygulaması, sesli komut ile kelimeleri çevirmenize, çevrimiçi alışverişe geçmenize, bir yer ve ünlü yer işaretlerini tanımlamanıza, yakalanana benzer bir görüntü bulmanıza ve QR kodlarını taramanıza yardımcı olacak şekilde oldukça ileri düzeydedir. Bunların tümü, cihazın Bixby Vision özelliği kullanılarak mümkündür. Bixby Vision, telefonunuzun kamerasına yerleştirilmiştir, böylece neredeyse her şeyle ilgili daha fazla ayrıntı görebilirsiniz. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir işletmenin veya bir dönüm noktasının resmini çekin.

            Telefonunuzun kamerasını kullanarak yabancı dili ve yabancı dili kolayca çevirin. Bir ürünün fotoğrafını çekin ve internet alışveriş yapın. Akşam yemeğinizin fotoğrafını çekin ve ne kadar kalori aldığınızı öğrenin. Bir ürün çırpın ve çevrimiçi olarak yorumları ve derecelendirmeleri bulun. Samsung Galaxy cep telefonunda Bixby’yi başarıyla kurduktan sonra tüm bu işlevler ve daha fazlası kullanılabilir. Bu makale rehberiniz olsun.

Samsung Galaxy S9 Bixby Nasıl Kurulur?

            Samsung ayarlar Bixby görüntünüzü etkinleştirmek ve kullanmak için aşağıdaki işlemleri yapın:

Telefonunuzun sol tarafında bulunan Bixby düğmesine basarak Bixby’yi başlatın. Bixby düğmesi ses düğmelerinin altına yerleştirilmiştir.

Bixby başlatılacak. Devam etmek için ekranın sağ alt kısmında bulunan NEXT düğmesine dokunun.

Dil seçeneklerinden birine dokunarak Bixby Voice için bir dil seçin. Devam etmek için ONAYLA üzerine dokunun.

Samsung hesabınıza giriş yapmak için SİNYALA girin. Henüz bir tane yoksa cihazınızı kullanarak ücretsiz bir Samsung hesabı oluşturabilirsiniz.

SIGN IN öğesine dokunmadan önce e-posta adresinizi veya telefon numaranızı ve hesabınızın şifresini girin.

Hesap karşılama sayfasına yönlendirildiniz. Devam etmek için BİTTİ üzerine dokunun.

Hüküm ve Koşulları okuyun ve kabul edin. Sen dokunun gerekir okudum ve bütün kabul ediyorum devam etmek.

NEXT düğmesine dokunun.

Bixby, Samsung Galaxy S9 cihazınızda başarıyla kuruldu. Artık Bixby Voice ve Bixby Vision’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ses komutları

            Ses komutları telefondaki dokunma komutlarını taklit eder. Bixby ile etkileşim kurmak için sesinizi kullanırken, “Ekran parlaklığını yüzde 50’ye ayarla” veya “San Francisco’da çektiğim fotoğrafları göster” gibi komutları kabul eder. Samsung, Bixby akıllı ses asistanı, dokunarak yapabileceğinizi belirterek, Bixby ile yapabileceğinizi belirterek, eylemlere dokunmak için eşittir. Örneğin, dokunarak bir ileti oluşturmaya başlayabilir, ancak Bixby’yi uzun süre basıp “Gönder” diyerek sesinizle gönderebilirsiniz.

Kamera

Bixby kamera ile şeyleri tanımlayabilir. Bir telefondaki kamera uygulamasını kullanarak, Bixby Vision, Google Lens gibi gerçek dünyadaki öğeleri tanımlayabilir. Şu anda Bixby altı şeyi tespit edebilir: Ürün Arama, Şarap arama, Yerleri ve görülecek yerleri belirleme, Çeviri metni, Benzer görselleri bul, QR kodu ve barkod okuma. Kamera açıkken, telefonunuzu basılı tutun, bir nesneyi veya yer işaretini taramak için Bixby’yi bekleyin, Bixby düğmesine dokunun ve telefonunuzun sihrini kullanmasına izin verin.

Son Konular

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz