Bixby Home’u Kilit Ekranında Kullanabilir Miyim?

0
20

Bixby Home Kilit ekranında kullanılabilmektedir. Bixby home şöyle kullanılabilir ;

1-) Kilit Ekranına Girin

2-) Bixby Home özelliğini soldan sağa kaydırınız.

Ayrıca telefonun sol tarafında bixby tuşu bulunmaktadır. Ses açma kapama tuşunun altında bulunur.

Faydası nedir?

Bixby home kendi sesiniz ile kontrol edilebilen bir tür yazılımdır. Bixby home ile bir sözcük seçerek dokunmadan uyandırma sözcüğünü söyleyerek onu açma imkanı bulunmaktadır. Bixby home telefon üzerinde sizin elle yapabildiğiniz işleri sadece söyleyerek yaptırabilme imkanı vermektedir. Böylelikle kolay erişim yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak telefonunuzun İnternet yani WiFi özelliğini açmasını veya daha önce fotoğraflarını çektiğiniz kişinin fotoğraflarını bir araya getirmesini söyleyip ondan yapmasını isteyebiliyorsunuz. Böylelikle telefon sizin istediğiniz her işi yapma potansiyeline sahip oluyor. Ayarlar sekmesinden istediğiniz her türlü ayarı yapmasını sağlayabilirsiniz. Bixby tuşu ile hatırlatıcı kartların gelmesi size avantaj sağlayacaktır. Bixby home arabaya bindiğinizde size navigasyon görevini üstlenmektedir. Size gideceğiniz yere kadar eşlik eden bixby home böylelikle asistan görevlerini yerine getirmiş olacaktır. Size yol boyunca yol tarifi yapar. Rehber menüsünden istediğiniz kişiyi anında arayabilir ve istediğiniz kişinin fotoğrafını kamera menüsünden çekebilirsiniz.

Bixby Home Özellikleri Nelerdir?

Bixby home bir nevi günlük hayattaki sanal asistan görevi görmektedir. Bixby home sizin daha kolay erişim yapmanıza ve sadece konuşarak işleri yaptırmanıza vesile olan bir yazılımdır. Bu yazılımın en önemli özelliği sizi bu işten alıkoymasıdır. Samsung ayarlar sekmesinden istediğiniz her komutu vererek bu işlemlerin hepsini yaptırabilirsiniz. Mesela ekran parlaklığını istediğiniz miktara getirebilir, yükseltebilir veya daha düşük seviyelere getirebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından asistanınıza alışacak ve daha mutlu olacaksınız. Kolay kullanım sunan bixby home oldukça yenilikçi bir yaklaşım ile müşterilerine memnun etmektedir.

En ilgi çekici özelliği ise mesaj özelliğidir. Bixby home sayesinde karşıdaki kişiye kolayca ellerinizi çalıştırmadan anında mesaj gönderebilirsiniz. Böylelikle telefon ile daha az zaman harcamış olur ve daha kolay kullanım sağlarsınız. En önemli özelliklerinden bir tanesi ise herhangi bir ürünün üzerine kamerayı getirdiğinizde ürünün direk olarak fiyat karşılaştırmalarını yapar. Anında size bildirir. Böylece bir ürünü alma esnasında size net ve doğru bilgi aktarmış olur. Eğer üzerinde bir barkod veya metin var ise o ürünü bulması daha kolay geliyor.

Ne işe yarar? Kolaylaştırıyor mu?

Bixby home hayatı son derece kolaylaştırmaktadır. Bixby home Samsung Asistan sayesinde telefonunuzda bulunan videoyu televizyonunuza aktarabilme özelliği bulunmaktadır. Veya bu video veya görüntüyü duvar kağıdına entegre etme özelliği bulunmaktadır. Bu duvar kağıdına entegre işlemi bittikten sonra onu duvar kağıdı yapabilirsiniz. Bazı özellikler Bixby Vision sayesinde oluşmaktadır.

Bixby size günlük hatta daha derin bir görüntü kazandırır. İşlevsellik boyutu son derece iyi olan bixby home kullanıcıları rahat ettirmeyi adeta kafaya takmış durumda. Bu kadar iyi çalışan bir uygulamayı sevmemek elde olmasa gerek. Kısaca değinecek olursak Bixby Vision ile kamera özelliği, mesaj özelliği, arama özelliği, rehber, galeri ve ayarlardaki düzenlemeler ile hayatı kolaylaştırmaktadır. Bixby home yazılımının geleceği oldukça parlak görünüyor. Bu denli iyi bir uygulamanın donanımın içinde var olması büyük bir şans.

Son Konular

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz