Bixby Home Nasıl Deaktif Edebilirim?

0
1

            IOS telefonlarında ilk olarak hayatımıza giren sesli arama uygulamaları Samsung telefonlar da karşımıza Bixby home olarak çıkmaktadır. Öncelikle telefonunuz da bu özelliği kapatmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir. Telefonunuz ana ekranda iken, bulunduğunuz sayfayı sağ yöne doğru kaydırmanız gerekiyor. Gelen ekranın sağ üst köşesinde bulunan ayarlar simgesine tıklayarak sayfaya giriş yapıyorsunuz. Son olarak açılan sayfada bu sanal asistan uygulamasının simgesi olan Bixby home seçeneğinin üzerindeki işaret kaldırılarak özellik dere dışı bırakılabilir ve daha sonra istediğiniz zaman yeniden aktif hale getirilebilmektedir.

 Bixby Home Özelliğinin Faydası Nedir?

            Tüm telefon kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen özelliklerden biri olan samsung yardımcı asistanı kullanıcılara ekrana dokunmadan sesle arama veya işlem yapma imkanı sunmaktadır. Zaman zaman telefonla yaptığımız işlemler de o an telefona dokunma ve işlem yapma şansımız olmamaktadır. Özellikle aynı anda birden fazla işi bir arada yürütenler için bu hizmet son derece fayda sağlamaktadır. Telefonlarında bir işlem yapacak olan veya bir uygulamaya girecek olan kullanıcıların tek yapması gereken sesle ne istediğinizi ifade etmeniz olacaktır.

 Bixby Nasıl Yapılır?

            Uygulamayı kullanabilmek için yapmanız gereken eğer telefonunuzda uygulama aktif halde değil ise öncelikle aktif haline getirmek olacaktır. Telefonunuz da uygulamayı aktif hale getirdikten sonra kullanmak için Bixby home düğmesine basmanız veya sesli olarak ”uyan” demeniz yetmektedir. İhtiyacınız olduğu anda bu iki seçenek ile yardımcı asistanı çağırabilir ve ihtiyacınız olan işlemleri yapabilirsiniz.

 Bixby Home Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

            Uygulama ile telefonunuzda birçok işlemi yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu asistan ile Siri de olduğu gibi arama motorlarına saçma sapan sorular sorarak bunlara yanıt alamıyorsunuz. Ancak bunların dışında telefonun kendi bünyesinde bulunan birçok uygulamayı yönetmenize imkan sunmaktadır. Galeri, rehber, arama ayarları takvim hatırlatıcı gibi birçok özellikte etkili olmaktadır. Telefona sonradan yüklenen uygulamalar üzerinde henüz bu özellik çalışmamaktadır. Ancak bununla alakalı olarak çalışmalar sürdürülmektedir. Özellik ile yapabileceğiniz birkaç işlem şu şekildedir.

 -Ekran ışık düzeyini kısma veya açma işlemi

 -Arama veya mesaj gönderme

 -İstediğiniz resmi duvar kağıdı yapma

 -Fotoğraflar üzerinde döndürme birleştirme gibi işlemler yapma

 -Uygulama da yer alan göz simgesi sayesinde kameraya gösterdiğiniz bir ürünün bilgilerini getirir ve fiyat karşılaştırmaları sağlar

 Bunlar yalnızca uygulamanın bazı özellikleri olmaktadır. Uygulama ile telefonda daha birçok işlem yapılabilmektedir. Bu işlemleri sadece sesle yapabilmek de kullanıcılara son derece büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

 Bixby Home Ne İşe Yarar?

            Özellik daha öncede bahsettiğimiz gibi dokunma veya elle işlem yapmaya gerek duyulmaksızın yalnızca sesle işlem ve çalışma yapmanızı sağlamaktadır. Yapmak istediğiniz işlem için tek yapmanız gereken bunu ifade edecek cümleyi kurmak olacaktır. Örneğin ” telefonumun ekran ışığını %50 ye düşür ” gibi bir talimat verdiğiniz de telefonunuz da uygulama sayesinde işlem gerçekleştirilecektir.

 Bixby Home Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

            Uygulama tabi ki işe yaramaktadır. Eksiklikleri ve kusurları mutlaka bulunmaktadır ancak yine de son derece etkili bir uygulamadır. Uygulamada ki ufak tefek eksiklikler de şirket yetkilileri tarafından geliştirilmeye çalışılmaktadır. Yeterli düzeye getirildiğinde şirket yetkilileri Samsung akıllı telefonların hepsinde bu uygulama kullanılmaya başlanacaktır.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular