Avea’da (TurkTelekom) lira nasıl gönderilir?

0
7090

Avea’nın LiraPaylaş servisini kullanarak karşı tarafın Avea tarifesi her ne olursa olsun lira isteyebilir ya da dilediğiniz kişiye lira gönderebilirsiniz. Nam-ı diğer kontör olan liranızı bir başkasına göndermek için iki farklı yöntem deneyebilirsiniz.

Avea Lira gönderme nasıl yapılır? (TurkTelekom)

Avea hattınız ile sevdiklerinize kontör yollamak için 9235’i arayabilirsiniz. Lira göndermek için kısa mesajı da kullanabilirsiniz. Sms ile lira yollamak için ilk önce göndermek istediğiniz numarayı ardından boşluk bırakarak göndermek istediğiniz lirayı yazın. 9235’i tuşlayın ve liralarınızı ikram edin.

Örnek: 05554443322 10

Şekildeki gibi lira gönderdiğinizde doğrulama amaçlı size mesaj gelir. Mesajı ”E” yazarak yanıtlarsanız gönderme işlemi gerçekleşir. Gelen mesaja 30 dakika içerisinde yanıt vermezseniz işlem zaman aşımına uğrar.

Hatırlatma: LiraPaylaş ile bir seferde en az 1, en fazla 10 Lira gönderebilirsiniz. Bir ay içerisinde ise maksimum 50 lira transferi yapabilirsiniz.

Ücretlendirme: 9235’i arayarak veya Sms yoluyla kontör gönderdiğinizde hattınızdan 0,79 Türk Lirası ücret alınır. (Faturalı hat sahiplerinden 1 TL ücret tahsis edilir.)

Ayrıca: Avea’da lira göndermek için *100# işlem menüsünü de kullanabilirsiniz.

Avea Lira isteme nasıl yapılır? (TurkTelekom)

Birinden lira istemek için 9235’i arayabilirsiniz. Ya da SMS’i kullanarak lira istediğiniz kişinin telefon numarasını, boşluk bıkarak istediğiniz miktarı yazıp bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Örnek: 05554443322 5

Lira isteğiniz telefon numarasını tuşladığınız kişiye iletilir. Eğer karşınızdaki kişi isteğinizi kabul ederse lira hattınıza yüklenir.

Hatırlatma: Faturalı hat sahipleri lira isteyemez.

Avea’dan Turkcell veya Vodafone’a lira gönderebilir miyim?

Avea’dan yalnızca başka bir Avea hat kullanıcısına lira gönderebilirsiniz. Avea’dan Turkcell’e kontör transferi mümkün değildir. Aynı şekilde Avea’dan Vodafone’a lira göndermek diye bir şey yoktur.

Bilgilendirme: Avea, Ttnet ve Turk Telekom tek bir çatı altında birleşerek Turk Telekom oldu. Avea ve Türk Telekom lira gönderme yöntemleri aynıdır.

Son Güncellenme Tarihi: 10 Mart 2016