Avea Sim kartım çalındı/kayboldu ne yapmalıyım?

0
3358

Kaybolan veya çalınan Avea sim kartı için ne yapmalıyım?

Avea sim hattınızın kaybolması yada çalınması durumunda müşteri hizmetlerinden yardım ve yaşadığınız problemle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kaybolan hattımın numarasının aynısını alabilir miyim?

Avea Kayıp sim kart numaranızı tekrardan kullanabilmek için Avea satış noktasına başvurmanız yeterlidir.

Yeni sim çıkarttığımda kaybolan hat iptal olur mu? 

Evet, aynı anda aynı numaraya tanımlı sim kart çalışmayacağından iptal olur.

Kayıp sim kartımdan kimlerin arandığını öğrenebilir miyim?

Kaybolan yada hattınızı ele geçiren kişilerin hattınızla yaptığı telefon görüşmelerini, mesajlaşmaları Avea Müşteri Hizmetleri’nden öğrenebilirsiniz. Bunun için hattı kullandığınız zaman dilimine ait bilgileri yazılı olarak almanız ve başvuru talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Kaybolan telefonumu buldum, Avea hattımı nasıl açtırabilirim, açılır mı? 

Avea Online İşlemler, 500 Müşteri Hizmetleri yada 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi’ni kullanarak hat açtırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hattım kayboldu, yeni sim kartı kaç gün içinde alabilirim?

Hattınız çalınma ve kaybolma neticesinde bloke olduysa, tekrardan açtırmak için gerekli olan azami süre 45 gündür. Bu süre zarfında yeni SIM kartınızı almak için başvuru yapmalısınız. Aksi halde hattınızın iptali söz konusu olabilir.

Sım Kartım kayboldu nasıl bulabilirim, bulabilir miyim?

Kayıp sim kartınızı bulmak için aramanız gerekiyor. 🙂 Maalesef bunun başka bir çözümü yok. İnternetten sim kart bulma, sim kart takip etme, nerede olduğunu öğrenme, kaybolan sim kartın yerini öğrenme gibi yazılımlar şuanki teknolojide mevcut değildir.

Avea çalıntı/kayıp sim kart ile ilgili sorularınızı, yaşadığınız problemleri yorum panelinde yardım almak üzere dile getirebilirsiniz.