Ar Emoji Nedir?

0
3

            Aslında ar emoji karakterleri oyun konsolu severlerin aşikar olduğu bir uygulamadır. Dövüş ve futbol tarzı oyunlarda oyunun kahramanın fiziksel özelliklerini oyuncunun belirlediği programlar; yeni nesil cep telefonu ve bilgisayar oyunlarda her geçen gün güncellenen teknolojik gelişmelerle kendisini yeniliyor. Gündelik yaşamın oyun ortamına her anlamda yansıtılması, beslenme, barınma ve diğer tüm unsurları kendi ailenize uyarlayabileceğiniz uygulamalar sayesinde keyifli zamanlar geçirebiliyorsunuz.

            Akıllı telefon uygulamasında dünya lideri samsung marka cep telefonlarının S9 serisine başarılı bir şekilde uyarlanan ve kullanıcıları ile buluşturulan ar emoji sayesinde, dijital bir sanatçıya dönüşebilirsiniz. Ten rengi, göz rengi, saç rengi, cinsiyet, kıyafet ve aksesuarlarını sizin belirlediğiniz karakterleri kendi kişisel özelliklerinize göre düzenleyebildiğiniz gibi, sevdiklerinizi ve ya kafanızda oluşan herhangi bir karakteri kullanabilirsiniz. Yediden yetmişe büyük bir ilgi gören yeni nesil çıkartmalar sabit olarak tasarlanabilir, duygu ve düşünce unsurları kullanılarak hareket kazanabilir, el sallayan, duygusallaşan ve ya gülücük saçan karakterler alışılanın aksine daha büyük şekiller kazanabilmektedir. Günlük hayatın stresini atmak ve sevdiklerinize sizi anlatan mesajlar göndermek için emojlieri GIF uygulamalarını indirerek kullanabilirsiniz.

 GIF Uygulamaları ve Özellikleri

            Emoje uygulamasını bildiğiniz usullerle indirebilir, netten videolarını inceleyebilir, telefon yönlendirmesini kullanarak gün gün yenilenen karakterler ve karakter özelliklerini uygulama güncellemelerini takip ederek kullanabilirsiniz. Bu sistemin başka bir güzel tarafı ise istenildiğinde silinmesidir. Böylelikle hem cihazınızın depolama alanlarında gereksiz yer israfından, hem de beğenmediğiniz karakterlerden kurtulabileceksiniz. Uygulamayı indirdiniz ve istediğiniz düzenlemeleri yaptınız.

            Ardından galeri içinde biriken uygulamaları istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Samsung firmasının teknolojik gelişmeler konusundaki gayreti kesinlikle yadsınamaz. Uygulamanın güzelliğini teknik donanımı ile birleştiren samsung, bu uygulama ile komik ve manalı videolar hazırlayabilmeniz için ekranın alt kısmında bulunan alana farklı özelliklerde seçenekler yerleştirerek, farklı objeler çıkarabilmenizi sağlıyor.

 GIF Uygulamaları İle Kendi Özelliklerinizi Emojenize Uyarlayın

            Kendi emojenizi oluşturabilmeniz için sırasıyla yapmanız gerekenler; telefonunuzun kamera alanını açın, ar emoje seçeneğini kullanın, bu durum halinde kedi fotoğrafınızı çekin. Sonrasında resminiz sade bir halde sizler tarafından şekillendirilmek üzere tıpkı bir çizgi karakter gibi açılacaktır. Ekranda beliren ten rengi seçimi ile koyu ve açık tonlardan kendinize uyumlu olanını seçebilirsiniz. Aynı seçenek çeşitleri diğer fiziki özellikleriniz içinde geçerlidir. Emoje karakterinizi hazırladınız, hareket detaylarını kullanarak özellikleri kazandırdınız ve ya minik bir video hazırladınız diyelim.

            Bunlardan sonra tıpkı hazır gif karakterler gibi kendi oluşturduğunuz karakterleri de kullanabilirsiniz. ile Yaptığınız düzenlemelerin emoje üzerinde nasıl durduğunu görebilir, sil ve ekle seçeneklerini kullanabilir, böylelikle gifleri daha çok kendinize benzetebilirsiniz. Emoje hazırlarken sadece insan faktörünü kullanmak zorunda değilsiniz. Hayvan, çizgi karakter ve ya film karakterlerinin ünlü örneklerinin uyarlamasını da yapabilirsiniz. Uygulama ile alakalı tüm bilmek istediklerinizi web siteler yardımıyla kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

            Emojelerinizi isimlendirerek ve ya onlara eğlenceli lakaplar takarak durumu daha da ilginç hale getirebilirsiniz. Hatta arkadaşlarınız sizi, sizde onları bu halinizle kaydedebilir, telefon her çaldığında ya da aradığınızda hatırlayarak ve hatırlanarak daha çok eğlenebilirsiniz. Bazen dakikalarca konuşarak anlatamadığınız duyguları, bu uygulama sayesinde saniyeler içinde tarif ederek, kendinizi daha etkin ifade edebilirsiniz.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular