Apple Watch’ınızda Otomatik Egzersiz Algılama Özelliğini Nasıl Devre Dışı Bırakırsınız?

0
13

            Apple Watch’ınızda otomatik egzersiz algılama özelliğini nasıl devre dışı bırakırsınız?

Apple Watch’ınız, unuttuğunuz takdirde doğru antrenmana başlamanızı veya seansı bitirmenizi hatırlatabilir. Apple WatchOS 5, Apple Watch’da Otomatik Egzersiz algılamayı getiriyor. Apple Watch’ınızda varsayılan olarak, istemiyorsanız, Apple Watch’da Otomatik Egzersiz Algılama özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Apple’ın Smartwatch’ı sadece arama ve mesajlaşma için değil aynı zamanda kişisel bakım için en iyi gadget’tır. Örneğin, kullanıcıyı fiili antrenmana ne zaman başlayacağını veya unuttuysanız oturumu bitireceğini hatırlatır!

Otomatik Çalıştırma, önemli görevleri yapmayı unuttuğunuzda çok faydalıdır, o zaman Otomatik Egzersiz’i devre dışı bırakmamalısınız. Ancak sağlığınız ve fitness çılgınlığınız konusunda hassassınız, o zaman mutlaka Apple Watch pilini kaydetmek için Otomatik Egzersiz’i devre dışı bırakmalısınız. Apple Watch’unuz hareket ve artan kalp atış hızını tanımlamak için dahili ivme ölçer ve kalp atış hızı sensörlerini kullanır;

Otomatik egzersiz algılamanın aktivitenizin başlangıcına geriye dönük izlemeyi desteklemesi özellikle harikadır; böylece, soğutma sırasında dikkatinizi dağıtırsanız ve oturumunuzu manuel olarak sonlandırmayı unutursanız, bitirdiğiniz egzersizler için kredilendirilirsiniz. Otomatik egzersiz algılama, watchOS 5 veya daha yeni olan herhangi bir Apple Watch modelini destekler.

Egzersizlerinizi otomatik olarak tespit etmek

Bileğinizde doğru antrenmanı başlatmanızı veya mevcut antrenman seansınızı bitirmeniz için sizi dürttüğünü hatırlatan bir bildirim almayı seçebilirsiniz. WatchOS 5 yazılımı, koşu, bisiklet ve yüzme gibi en popüler egzersiz türleri için bu kullanışlı özelliği sunar.

Başlangıç ve antrenman hatırlatıcılarınızı tek tek açıp kapatabilirsiniz.

Başlatma hatırlatıcıları aşağıdaki egzersiz türleri için desteklenir:

  • Koşu
  • Yürüme
  • Yüzme
  • Eliptik
  • Kürek

Son hatırlatmalar, Diğer dışındaki tüm antrenmanlara uygulanır.

Otomatik egzersiz algılama kullanmanız gerekiyor mu?

Unutkan biriyseniz, otomatik egzersiz tespiti, Workout uygulamasında bir oturumu manuel olarak başlatmayı unutmuş olsanız bile ilerlemenizin izlendiğinden emin olur. Bununla birlikte, Apple Watch’u egzersizlerini düzenli olarak izlemek için kullanan spor meraklıları ve milletvekillerinin muhtemelen bu kullanışlı egzersiz izleme uyarıları için fazla bir faydası olmaz. Egzersiz seansınızı başlatmayı veya bitirmeyi hatırlatmanız gerekmiyorsa, bu yeni özelliği watchOS 5’de devre dışı bırakmak, Apple Watch’ınızdaki pil ömrünü uzatmanıza yardımcı olabilir.

Otomatik egzersiz algılamayı nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Otomatik egzersiz algılama nasıl devre dışı bırakılır?

Otomatik egzersiz algılama varsayılan olarak açıktır.

WatchOS 5 veya daha yeni sürümlerde otomatik egzersiz algılamayı devre dışı bırakmak için, eşleştirilen iPhone’unuzdaki tamamlayıcı İzleme uygulamasını veya saatin kendisindeki Ayarlar uygulamasını kullanın.

Apple Watch

Otomatik egzersiz hatırlatıcılarını bileğinizden devre dışı bırakmak için aşağıdakileri yapın:

1) Saatinizdeki Ayarlar uygulamasını açın.

2) Listede Genel öğesine dokunun.

3) Egzersiz’e dokunun.

4) Düğmeleri kapatın, Workout Reminder’ı başlatın ve Workout Reminder’ı bitirin.

İleride, Apple Watch cihazınız sizi algılanan harekete ve artan kalp atış hızına bağlı olarak doğru antrenmana başlamak için sizi uyarmayacaktır. Aynı şekilde, bir hareketsizlik döneminden sonra antreman seansına son vermek için ping olmayacaksınız.

iPhone

Eşleştirilen iPhone’unuzda aşağıdakileri yapın:

1) iPhone’unuzda iOS 12 veya üstü ile tamamlayıcı İzle uygulamasını açın.

2) Alt kısımdaki My Watch sekmesine dokunun.

3) Listedeki Genel öğesine dokunun.

4) Egzersiz’e dokunun.

5) Düğmeleri kapatın, Workout Reminder’ı başlatın ve Workout Reminder’ı bitirin.

Elbette, diğer seçeneği açık bırakırken başlangıç hatırlatıcınızı kapatabilirsiniz. Bunu yapmak, hatırlatıcıların başlatılmasını durduracak, ancak oturumu sonlandırmayı unutursanız yine de uyarılacaksınız.

Son Konular

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz