Apple Watch Yazılım Güncellemelerini Nasıl Yapılır?

0
11

Apple Watch’un Güncellemesi

Güncellemeye başlanmadan önce akıllı saat şarj cihazına bağlanmalı ve güncelleme tamamlanana kadar şarj cihazından çıkarılmamalıdır. Iphone cihazlarından Apple Watch uygulaması açılmalı ve “saatim” sekmesine basılmalıdır. Bu sekmeye basım işleminden sonra ilk olarak genel sonrasında da yazılım güncelleme sekmelerine dokunulmalıdır.

Güncelleme indirilmeli ve eğer istenirse Iphone parolanız veya Apple Watch parolanız girilmelidir. Sonrasında Apple Watch’ta ilerleme çarkının görünmesi beklenmelidir. Güncellemenin tamamlanabilmesi için ihtiyaç duyulan süre birkaç dakikadan bir saate kadar sürebildiği unutulmamalıdır.

Güncelleme tamamlanana kadar Iphone ve Apple Watch cihazlarınız kesinlikle yeniden başlatılmamalı ve Apple Watch uygulamasından çıkılmamalıdır. Güncelleme tamamlandığı zaman Apple Watch kendiliğinden yeniden başlayacaktır. Güncelleme esnasından bir problemle karşılaşıldığı takdirde şu işlemlerin yapılması gerekmektedir;

– Apple Watch’un şarj cihazında bağlı olduğundan emin olmalısınız. Eğer şarj cihazı tam olarak bağlı değilse hata alınabilmektedir. Eğer şarj cihazının bağlı olduğundan eminseniz Apple Watch yeniden başlatılmalıdır. Gücü Kapat sürgüsü görülene kadar yan düğmeye basılmalı ve sonrasında yana doğru sürgü sürüklenmelidir. Kapama işlemi tamamlandıktan sonra yan düğmeye yeniden basılarak cihaz yeniden açılmalıdır.

– Eşlenen Iphone yeniden başlatılmalıdır. Kırmızı kapama sürgüsü görülene kadar Uyut – Uyandır düğmesine basılı tutulmalı ve ardından sürgü sürüklenmelidir. Bu işlem de yapıldıktan sonra IPhone’un yeniden açmak için Uyut – Uyandır düğmesine yeniden basılı tutularak cihazın açılması sağlanmalıdır.

– Güncelleme yeniden başlatılmaya çalışılmalıdır. Güncelleme yeniden başlamazsa Iphone cihazınızdaki Apple Watch uygulaması yeniden açılarak sırasıyla Genel, Kullanım ve Güncelleme sekmelerine basılarak ilk indirilen güncelleme dosyası silinmelidir. Güncelleme dosyası silindikten sonra WatchOS yeniden indirilerek tekrar yükleme denenmelidir.

IOS veya Watch OS’nin beta veya geliştirici sürümleri cihazınızda yüklü durumdaysa güncelleme yapmaya başlamadan önce aygıttan beta veya geliştirici profilleri silinmelidir. Profilleri görüntülemek ve silmek için cihazdaki Apple Watch uygulamasına girerek saatim sekmesine dokunulmalı ve sırasıyla “genel“, “profiller” sekmesine gidilmelidir. Silmek istenilen beta profiline ve ardından da Profil Sil’e dokunulmalıdır.

Cihaz tarafından Iphone parolanız istenebilir. Bu durumda parola girilerek bu işlem yapılmalıdır. Profillerin silinme işlemi tamamlandıktan sonra her iki aygıt da yeniden başlatılarak yukarıda anlatılan adımlar yeniden yapılarak güncelleme tamamlanır. IOS’a ait genel beta sürümünün kullanılmaya devam edilebilmesi için güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra beta profili yeniden yüklenebilir.

Apple Watch Yazılım Güncellemesini kurmak için:

 • Apple Watch cihazının öncelikle yüzde 50 şarjın üzerinde olmalı ve hem wi-fi noktasına hem de bluetooth‘a bağlı olduğundan emin olmalısınız.
 • Eşleştirilmiş durumda olan Saatim ”My Watch’‘ uygulamasına açıyoruz.
 • Sol Alt kısımda ” My Watch ” tekrardan dokunuyoruz.
 • Genel sekmesine dokunun
 • Yazılım Güncellemesine dokunun
 • Yazılımı indir (Yazılımın indirilmesi yazılımın boyutuna İnternet bağlantınızın hızına göre değişkenlik gösterir.)
 • Wi-fi Ağına bağlanması için Bluetooth bağlantısını devre dışı bırakın. Ayarlar > Bluetooth > Bluetooth Kapalı konumu  ( Tahmini kalan süreyi görünceye kadar devre dışı bırakmayın, Kontrol Merkezinden kapatmayın)
 • Yazılım güncelleme ekranına gidin.
 • Saatiniz bluetooth bağlantısına tekrar bağlanmak isteyecektir. Devam etmek için iptal seçeneğini kullanın.
 • Ekran üzerinde ” Hazırlanıyor” yazan mesajı gördüğünüzde WatchOS yükleyici saatinize gönderilmektedir.
 • Doğrulanıyor mesajı ise: Yazılım güncelemesi 3. şahısların bir parçası olmadığından emin olmak için kriptografik imzasını doğrulamaktadır.
 • Son işlem olarak ” Yükle” uyarısına dokunun.

Iphone’unuz daha önce yazılımı indirdiyse yazılım güncellemenin yanında kırmızı bir bildirim görürsünüz.

 Watch OS 4 güncellemesi ile cihazınızın sahip olacağı özellikler ise şunlardır;

-Saate, konuma ve günlük olarak tekrarlanan rutinlere göre bilgileri otomatik olarak güncelleyen -Siri kadranı, Oyuncak hikayesi kadranları, kaleydoskop kadranı.

-Aktiviteler için akıllı ve kişiselleştirilebilen bildirimler ve önceki ayın aktivite seviyesine göre güncellenen yeni hedefler

-Antremanlar için daha doğru bir kalori takibi, kalp atış hızı algoritmalarına sahip yüksek yoğunluklu antreman ve bir antreman yaparken aynı anda birden fazla antreman için destek.

-Kalp atış hızını gösteren yenilenen görsel grafikler ve Kalp atış hızının on dakika boyunca faal görünmediği takdirde bildirim alma.

-Bluetooth özellikli kulaklıklar ile müzik dinlemek için birden fazla listenin eş zamanlanması.

Haberler uygulaması.

-En Popüler Yazıların özetlerinin daha sonra Iphone’da okunabilmesi için kaydedilmesi.

-El feneri ve güvenlik ışığı.

-Uygulama ekranının alfabetik olarak listelenebilmesi.

-Telefon uygulamasında tuş takımının gelmesi.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular