Apple İphone X Hakkında Bilinmeyen İpuçları

0
40

Yeni bir iPhone X alıp, telefonun IOS işletim sistemiyle ve Appstore ile yeni tanışanlar için ilk bakışta göze batmayan birçok özellik bulunmaktadır. Apple firması, iPhone akıllı telefonlarını neredeyse Mac yapacak kadar işlevsel özellikler katmaktadır. IOS 11 Apple sürümüne sahip olan bu model için bazı ipuçları aşağıda yer almaktadır.

Son Aranan Numaranın Hızlı Bir Şekilde Çevrilmesi

Eğer az önce birini aradıysanız ve tekrar aramak istiyorsanız “Son Arananlar”a gitmek zorunda değilsiniz. Bunu yapmak için yeşil arama düğmesine iki kez tıklamanız yeterli olacaktır. Bununla birlikte telefon son numarayı otomatik olarak arayacaktır. Bu ipucu sadece giden çağrılar için geçerlidir, gelen çağrılar üzerinde etkisi yoktur.

Anında Döviz Hesaplama

Elinizde 378 dolar varsa ve Türk Lirası olarak ne kadar paraya karşılık geldiğini hemen öğrenmek istiyorsanız çoğu Iphone kullanıcısının bilmediği bir yöntem kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey üst “perde”de yer alan Spotlight aramasını açmak ve $378’ı aratmak. Spotlight isteğinizi hemen anlayacak ve paranın Türk Lirasına dönüştürülmüş halini size gösterecektir. Spotlight belki dövizinizi bozduramaz ama en azından kaç paranız olduğunu öğrenmenize yardımcı olabilir.

 Seri Çekim

Hızla hareket eden bir objeyi mi çekmek istiyorsunuz? Kamera düğmesine basın ve birkaç saniye bırakmayın. Bu uygulama ile bir fotoğraf serisi çekeceksiniz. Çektikleriniz Fotoğraf bölümüne yerleştirilecektir. Siz ise en iyi çıkan fotoğrafı seçip gerisini silebilirsiniz.

 Safari’de Yanlışlıkla Kapanan Sekmeyi Geri Yükleme

Muhteşem bir video ya da güzel bir makalesi olan sekmeyi yanlışlıkla kapatırsanız üzülmeyin, geçmişi kurcalamanız gerekmeyecek. Yeni sekme açmaya yarayan “+” düğmesine biraz uzunca tıklarsanız az önce kapatılan sekmeler karşınıza çıkacaktır. Açılan menüde az önce kapattığınız sekmeyi bulabilirsiniz.

 Posta’da Sadece Okunmamış Mesajlar Olsun

Posta kutusuna genellikle okunmamış mesajları görüntülemek için ihtiyaç duyulmaktadır. O zaman okunmuş mesajlara neden dikkat edilsin? İPhone’da sadece okunmamış mesajları görüntülemenin bir yolu bulunmaktadır. Bunun için Posta – Kutular – Değiştir – “Okunmamış”ın karşısındaki tik aktif edilmelidir.

Ayak Üstü Ram Temizliği

  1. Anasayfa’ya gidin;
  2. Açma kapama tuşuna “Kapat” slider’ı çıkana kadar basın;
  3. Açma kapama tuşunu bırakıp Home tuşuna basın ve anasayfa görünene kadar bekleyin.

Pusulanın Gizli Fonksiyonları

Standart Pusula uygulaması, şehir dışına çıkarken sadece yönleri açısal konu belirlemeye yardımcı olmakla kalmıyor. Aynı zamanda bazı ev işlerini çözmede de oldukça işlevsel olmaktadır. Uygulamayı başlatıp ve ekranı sola kaydırmak yeterlidir, böylece IOS (biraz hatalı da olsa) bazı inşaat işlevlerini yerine getirebilecektir.

 Raise To Awake Ya Da Telefon Kaldırılınca Ekran Açılsın

Raise To Awake, çok önemli olmasa da iPhone X sahiplerinin aktif edebileceği kullanıcı dostu özelliktir. Fonksiyonun özü, kullanıcının akıllı telefonu eline aldığı gibi ekranının hemen açılmasıdır. Ayarlar -> Ekran ve Parlaklık menüsünde “Etkinleştirme için kaldır” işlevini etkinleştirin.

Tıklayınız

4.5G Kullandığımda İnternet Paketim Çabuk Biter Mi?

Netflix Nedir?

VoLTE & VoWifi Nedir? Nasıl kullanılır?