Apple iPad Air 2 tanıtıldı: Özellikler ve Fiyat

0
802

Apple, 16 Ekim 2014 tarihinde daha önce duyurusunu yaptığı yeni iPad’i namı diğer iPad Air 2’yi tanıttı. Bugüne kadar üretilmiş en güçlü ve kaliteli tablet olma sloganıyla yola çıkan Apple’ın yeni tabletinde bazı yenilikler bariz olarak göze çarpıyor.

iPad Air 2 tanıtımı esnasında görülen en önemli yeni özelliklerden biri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde de kullanılan A8 işlemcinin özel bir sürümü olan A8X’in mevcut olması. A8X işlemci iPad Air 2’yi çok daha hızlı yapacak. 10 saat pil ömrü bulunan cihaz ile bu süre zarfında Wi-fi üzerinden video izleyebilirsiniz.

iPad Air 2’nin ekran büyüklüğü ne kadar?

iPad Air 2’nin ekranı 9.7 inç. Ayrıca bu ekran Retina çözünürlüğünü de destekliyor. Ayrıca Air 2 çok ince. 6.1 mm kalınlık ile karşımıza çıkan akıllı tablet şimdiye kadar üretilen en ince iPad diyebiliriz. Parmak izi okuyucusu barındıran cihazın Home tuşunu hem okuyucu hem de erişim butonu olarak kullanabilirsiniz. iPad Air 2’de Touch ID özelliğinin görülmesi teknolojik açıdan büyük bir başarı.

8 Megapiksel kamera çözünürlüğü ve 1080 p kalitesinde video kaydetme imkanı sunan iPad Air 2’de f 2.4 diyaframdan ve HDR çekim modundan faydalanarak kaliteli çekimler yapabilirsiniz.

Uzay Grisi, Altın Sarısı ve Gümüş gibi üç farklı renk ile karşımıza çıkacak tabletin fiyatları ise şöyle olacak;

ipad-air-2-ozellikler-inceleme

iPad Air 2 video;

http://www.youtube.com/watch?v=BCqJGoCMlVc