Apple Homepod Nasıl Kurulur?

0
42

Evde benzersiz bir müzik deneyimi yaşamak artık çok kolaydır. Gelişen teknolojiyle üst düzeyde müzik dinlemek mümkündür. Son zamanların büyük ilgi gören apple ürünü Homepod, yeni nesil akıllı bir müzik çalar cihazıdır. Cihazı aktif ettikten sonra kullandığınız hesabı senkronize ederek, ayarlamanız gerekmektedir. Kullanım için uyumlu cihazlar tercih edilmelidir.

Homepod Nedir?

Homepod yüksek bir ses kalitesine sahip. Aynı zamanda cihazı sıradan olmaktan ayıran birçok özelliği var. Bu hoparlörler ile uyumlu cihazlar yalnızca IOS cihazlardır. Bu uyum sayesinde hoparlörde Siri’yi kullanmak mümkün. Yani Homepod’a “Hey Siri” diye seslendiğiniz zaman Siri sizin talimatlarınızı yerine getirebiliyor. Böylelikle Siri’ye son dakika haberlerini sorabilir, hava durumu hakkında bilgi alabilir, saatin kaç olduğunu veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir şeyi sorabilirsiniz. Siri bu sorduğunuz soruların cevaplarını web üzerinde arayarak size sesli bir şekilde yanıt verebiliyor.

Homepod kurulumu sırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Homepod, kullanılan iCloud hesabını takvim bildirimleri alma, mesaj gönderme, hatırlatıcı oluşturma gibi sesli komutlarla kişisel talep özelliklerine bağlayacağından, bunu pasif hale getirmeniz önemlidir. Ayrıca abonelik nedeniyle hangi hesap sahibinin hoparlörle ilişkilendirilmesini istediğinize karar vermelisiniz. Kurulumun çalışabilmesi için iOS 11.2.5 veya üstünü çalıştıran bir iOS cihazına ihtiyacınız vardır. Kurulum aşamasında uyumlu versiyonlar kullanılmalıdır.

Kurulumun başarılı olabilmesi açısından iPhone’unuzun veya iPad ’in güncelliğinden emin olmanız gerekmektedir. Bu güncelliği kontrol edebilmek için ayarlar sekmesine gidin. Genel – Hakkında kısmına giderek, dokunun ve sürüm numarasını bulun. Güncelleştirme gerekliyse; ayarlara tekrar geri gidin. Yazılım güncellemeyi seçerek, ekranda yer alan çeşitli yönergeleri izleyin. Kurulum gerçekleştiğinde, üst düzey müzik deneyimini yaşayabilirsiniz.

Kurulum tamamlanınca yalnızca müzik dinlemekle kalmaz; mesaj gönderme, hava durumunu öğrenme, güncel haberleri ve spor haberlerini takip etme gibi özellikleri de kullanabilirsiniz. Evde akıllı aygıtlar yer alıyorsa; bunları Homepod ile kontrol edebilirsiniz. Işık açma, perde kapatma ya da belirli bir komutu yerine getirme işlemini güvenle yaptırabilirsiniz.

Apple HomePod kurulumu için sistem hazır hale geldiğinde işlemler sırası ile takip edilmekte ortalama kurulum süresi beş dakika civarında sürmektedir. Bazı istisnai durumlarda kurulum sistemi hata vermekte olup işlemi iptal etmeden beklemeniz gerekmektedir. İşlemi iptal ederseniz tüm işlemler başa geri dönmektedir.

 

Tıklayınız