Animoji Nedir?

0
2

Apple X Modellerinde Bulunan Animoji Nedir?

            Yeni ve güncel bir sürüm olan Apple telefonlarının x modellerinde emojilere farklı bir boyut ve alternatif getiren bir uygulama gündemde: Bu uygulamanın ismi animoji olarak lanse edilmektedir. Kısaca emojilerin çok daha yüksek çözünürlüklü ve hareketli olan versiyonlarına verilen isimdir. Geçtiğimiz dönemlerde ilk tanıtımı yapılan ve müstakbel kullanıcılar tarafından epey büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılaşılan emojilerin birçok farklı çeşitte olacağı bildiriliyor. Bu yeni stil emojilere yüklenen bir diğer özellik ise kişilerin hareket etmekte olan animojilerin üstüne kendi seslerini yükleyebilecek olmaları. Bu sayede kişiler birbirlerine sosyal medya hesaplarından ve Whatsapp üzerinden emojiler üzerinden seslenebilecek.

            Emojiler birçok farklı hayvanın renkli ve sevimli simgelerini içermektedir. Boynuzlu at, gülen köpek, sarı kedi ve göz kırpan tilki gibi alternatif seçenekleri mevcuttur. Bununla birlikte farklı tipte temsiller ile mesajlaşmak isteyen kullanıcılar için uzaylı görseli, ağzı açık balık, pembe domuz ve bir zamanlar çok sevilen Pokemon çizgi filminin Pikaçu karakterleri de Iphone uygulamaları içerisinde yer alacak. Diğer alternatifler arasında yeşil ejderha, gülen kuru kafa, her cinsiyeti ve milliyeti bünyesinde renkli bir şekilde barındıran insan siluetleri de mevcut. Bununla birlikte seslere ve duygulara göre mimik veren emojiler önümüzdeki yılların en çok tercih edilecek sevimli yüzleri olarak görülmektedir. Kişiler, heyecan, neşe ve mutluluk gibi çok çeşitli yüz ifadelerine sahip olan hislerini bu sevimli emojiler ile birlikte yansıtma ve karşı tarafa aktarma ayrıcalığını yaşamaktadır.

 Aplle X Modellerinde Animoji Kullanımı

            X modellerinde Apple markasının yeni sürümü olan animojilerin kullanımları son derece basit ve pratik ölçülere indirgenmektedir. Öncelikli olara animoji kullanmak isteyen herkes telefonların mesajlar bölümüne girmelidir. Burada mesaj gönderecek kişi seçildikten sonra her telefonda bulunan A simgesine tıklayan kullanıcıların karşısına emojilerin simgesi ve giriş kodu sayılan maymun simgesi çıkacaktır. Akabinde telefon kullanıcıları hangi animojiyi seçmek istiyorlarsa ona göre kaydırmalıdır. Video göndermek isteyen telefon kullanıcılarının kayıt simgesine dokunmak yeterli olacaktır.

            Fotoğraf göndermek için ise sadece animojiye baslı tutmak istenileni vermektedir. Kayıt oluşturmak ve video şeklinde hareketli animoji göndermek isteyen kişilere toplam 8 saniye verilmektedir. Bu 8 saniye içerisinde telefon kullanıcıları hissettikleri ve dile dökmek istedikleri cümleyi telefona yakınlaşarak okumakta ve animojiler üzerinden duygularını yansıtarak karşı tarafa aktarmaktadır. İlk etapta sadece 12 farklı animoji olacağı ancak daha sonraki modellerde bu sayının katlanarak artacağı da gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

 Apple X Animoji Kullanmanın Sağladığı Faydalar ve Avantajlar

            Yüz mimiklerini otomatik olarak algılayan ve direkt olarak yansıtmayı başaran animojiler sayesinde telefon kullanma alışkanlığı ve mesajlaşma keyfi artı yönlere doğru çıkmaktadır. Şimdilik sadece Amerika’da ve Kanada’da aktif olarak kullanılan animojiler önümüzdeki yıl içerisinde başta Türkiye olmak üzere birçok farklı Avrupa ülkesinde dolaşıma sokulacak. Animojiler aynı zamanda aynı yönde ve aynı emojiler ile sıkılmış olan kullanıcılar için ayrı bir keyif ve yenilik dizaynı da sunmaktadır. Klasiklerin emojilere hem ses hem de görüntü uygulaması getiren bu yeni uygulama yediden yetmişe herkes tarafından popüler bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumda.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular

Paylaş
Önceki İçerikAr Emoji Nedir?