Android uygulamalarını apk’ya dönüştürme ve yedekleme

0
3384

Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde bulundurduğunuz uygulamaları APK dosya uzantısı şeklinde yedekleyebilir, uygulamayı Apk’ya dönüştürerek saklayabilir ya da başkalarına gönderebilirsiniz. Google Play Store’da yer almayan uygulamaları paylaşmak ve uygulamayı eski sürümünde kullanabilmek için gerçekleştirebileceğiniz bu işlem ile artık internette araştırma yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Rootlu veya rootsuz olmasına bakılmaksızın yalnızca uygulayacağınız basit birkaç adımla sahip olduğunuz programları, uygulamaları, oyunları apk’ya dönüştürmek sizin için bir çocuk oyuncağı olacak.

Öncelikli olarak File Expert uygulamasını Google Play Store aracılığıyla buraya dokunarak ücretsiz olarak indirin. Uygulamayı indirdiyseniz artık Android cihazınızdaki uygulamaları APK’ya dönüştürmek için hazır olun. İşte resimli anlatım.

Uygulamalar APK dosyasına nasıl dönüştürülür?

File Expert’i indirdiyseniz ve yüklemeyi gerçekleştirdiyseniz uygulamayı başlatın. Resimde gördüğünüz üzere yedekleyeceğiniz uygulamaları seçin. Türkçe dilde hizmet veren File Expert üzerinden nereye yedek alacağınızı belirleyin.

android-uygulama-apk-cevirme-2

Ardından işlemi onaylayarak, yedeklemeyi başlatın.

android-uygulama-apk-cevirme-3

Sanırım yedekleme işlemini başarıyla tamamladınız. Artık APK dosyalarını saklayabilir, arkadaşlarınıza gönderebilir ya da güncelleme öncesindeki sürümü ile kullanabilirsiniz. Yeni yapılan güncelleme hoşunuza gitmiyorsa kayıtlı olan eski uygulama versiyonunu açın ve istediğinizi yapın.

File Expert - dosya yöneticisi
File Expert - dosya yöneticisi
ASTRO Dosya Yöneticisi
ASTRO Dosya Yöneticisi
Developer: Metago
Price: Free