Android Tv Remote Control İndir

0
15

Nedir?

Android TV Remote Control programı Google’ ın Android tv işletim sistemine sahip akıllı televizyonlar için kişisel tablet ve telefonlardan kolay kontrol edilebilmesini sağlamak amacıyla yayınlanmış bir programdır. Program klasik D-pad (dört yönlü tuş) web touchpad ile televizyonu kullanabilmeyi sağlamasının yanı sıra, sesli arama ve klavye fonksiyonlarını da desteklemektedir.
Ne İşe Yarar?

Android TV Remote Control programı aynı ağa bağlı Android tv işletim sistemine sahip televizyon ile kişisel tablet ve telefonlar arasında bağlantı sağlayarak, televizyonun kanal değiştirme, internette gezinme ve uygulamaları kullanma gibi fonksiyonlarını herhangi bir kumandaya ihtiyaç duymadan, tek bir merkezden yönetmeyi sağlamaktadır.
Neler Sunuyor?

Bu aplikasyon yazılım içerisinde dört yönlü kontrol tuşu olan D-pad mekanizmasını ve pahalı kumandalarda bulunan dokunmatik yönetim alanını cep telefonlarımıza ve tabletlerimize getirmektedir-pad mekanizması ile kanal değiştirme, ses kapama açma, onaylama ve menüler arasında dört yönlü gezinme, rahatlığını sunmaktadır.

Touchpad alanı ile tıpkı bir mouse ya da laptop touchpadi kullanıyormuş gibi, ekranda imleci hareket ettirerek internette gezinme, menüleri onaylama gibi tüm fonksiyonlar cep telefonlarımızdan tabletlerimizden yapabilme imkanı sağlamaktadır. Ayrıca diğer işletim sistemlerine sahip televizyon ve medya cihazlarının aksine, klavye menüsü ile kolay yazı yazmayı, arama yapmayı sağlamaktadır. Tüm bunların dışında program üzerinde bulunan mikrofon tuşuyla sesli arama yapmayı ve sesli metin doldurmayı mümkün hale getirmektedir.

Özellikleri?

Program, Android ve IOS işletim sistemlerinde çalışmakta olup kullanıcıların karşısına D-pad, touchpad, klavye sesli arama ve yazma özellikleriyle çıkmaktadır. Yazılım içerisinde bulunan standart D-pad; yukarı, aşağı, sağ, sol ve onaylama tuşlarını barındırmaktadır. Touchpad ise x ve y ekseninde çok yönlü gezinme ve onaylama özelliklerini sunmaktadır.
Nasıl Kullanılır?

Google Play ve App store üzerinden indirilebilen program; kontrol edilecek olan televizyon ile aynı ağa bağlı olması gerekmektedir. Tablet veya cep telefonu üzerinde açılan uygulama ağda yer alan televizyonu otomatik olarak bulmakta, üzerine tıkladığınızda ise televizyon ekranına pin konu çıkmakta ve bu kodu cihazınıza girip eşleme butonuna bastıktan sonra televizyonunuzu kontrol edebilme imkanı sunmaktadır.
Nasıl İndirilir?

Uygulama Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletlerden Google Play üzerinden, IOS işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletlerde App store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız