Android telefona indirilmesi gereken temel uygulamalar

0
1295

Bu başlık altında Android cihazlar için en çok indirilen, bir telefonda olması gereken uygulamaları listeliyoruz. Çağımızın en önemli cihazlarından biri de şüphesiz ki akıllı telefonlar. Hayatımızı kolaylaştıran, istediğimize bir çırpıda ulaşmamızı sağlayan bu aygıtlar ise uygulamalar sayesinde çalışıyor. Uygulamalar internet üzerinden iletişim kurmamızı, arkadaşlarımızla , yakın çevremizle sohbet etmemizi, gündeme ilişkin bilgileri elde etmemizi, oyun oynamamızı ve diğer çeşitli eylemleri bizlere sunuyor. Peki, yeni Android telefon olanlar hangi uygulamaları indirmeli, bir telefon için indirilmesi gereken temel uygulamalar neler, kurmamız gereken programların listesi nedir? İşte yanıt…

Not: Uygulamaları indirmek tamamen ücretsizdir. Ancak bazı uygulamalar, uygulama içi satın alma özelliğine sahip olabilir.

Android telefon için indirilecek uygulamalar listesi:

 

 1- Whatsapp 

Whatsapp uygulaması sayesinde rehberinizde kayıtlı kişilerle ücretsiz olarak mesajlaşabilir, dosya gönderiminde bulunabilirsin. 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan vatsap mutlaka indirilmesi gereken programların en başında.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

2- Facebook Messenger

Facebook Messenger, Facebook tarafından geliştirilen Facebook arkadaşlarınızla mesajlaşmanızı sağlayan uygulama. Facebook uygulaması ya da tarayıcı kullanmadan arkadaşlarınla dilediğin gibi konuşabilirsin.

Messenger
Messenger
Developer: Facebook
Price: Free

3- Instagram

Instagram uygulaması, fotoğraf ve 15 saniyelik video yayınlama servisidir. Takip etme ve takipçi sisteminden dolayı sosyal ağ olarak nitelendirilmektedir. Instagram’da arkadaşlarınıza ulaşmak, çektiğiniz fotoğraflarla dilediğiniz kitleye hitap etmek için uygulamayı indirebilirsiniz.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free


4- Facebook

Zannedersek, Facebook’un ismini duymayan kalmamıştır. Sevdiklerine, arkadaşlarına internet ortamından ulaşmanın en iyi yolu Facebook’tan geçiyor. Paylaşım yapmak, arkadaşlarına mesajlaşmak, zaman akışındaki bütün herşeyden haberdar olmak için Facebook’u indirin.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free


5- Twitter

Twitter uygulaması, 140 karakter uzunluğunda Tweetler atmanızı sağlayan mikro blogtur. Tabii siz mikro dediğimize bakmayın artık medyanın önemli ölçüde bir parçası haline gelen Twitter ile tüm dünyadan haberdar olabiliyoruz.

Twitter
Twitter
Developer: Twitter, Inc.
Price: Free


6- Shazam

Shazam müzik dinleme ve dinlediğiniz müziği bulma servisidir. “Bu şarkının ismi neydi ya?, Tüh hatırlayamadım, dilimin ucunda!” gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Kafede, radyoda, sağda, solda çalan şarkının ismini artık Shazam ile öğrenebilir, daha farklı şarkı ve sanatçılar keşfedebilirsiniz.

Shazam
Shazam
Price: Free


7- Google Chrome

Google Chrome Android için en çok indirilen web tarayıcılardan biri. Sade ve hızlı olması sebebiyle kullanmanızı düşündüğümüz browser. Tabii Chrome yerine, Mozilla Firefox, Opera, Dolphin gibi popüler olan ve beğenilen uygulamaları deneyebilirsiniz.

Google Chrome:Hızlı ve Güvenli
Google Chrome:Hızlı ve Güvenli


8- Tango

Tango yeni arkadaşlara ulaşmanızı sağlayan arkadaşlık uygulamasıdır. Yakın çevrenizdeki insanlarla tanışmak ve iletişime geçmek için, Tango sohbet ve arkadaşlık uygulamasını indirin.

Tango Mesaj, Ses & Görüntü
Tango Mesaj, Ses & Görüntü
Developer: Tango
Price: Free


9- Google Çeviri

Türkçe-İngilizce, Fransızca, Almanca ve diğer çeşitli dilleri kullanarak birbiri arasında çeviri yapmak için kullanabilceğiniz gelişmiş translatorlerden biri. Yabancı dillerle haşır neşirseniz ücretsiz indirebilirsiniz.

Google Çeviri
Google Çeviri
Developer: Google LLC
Price: Free


10- Swarm

Swarm, Foursquare tarafından geliştirilen Check-in (Yer bildirme) uygulamasıdır. Swarm sayesinde gittiğiniz mekanda bulunan kişileri ve mekan bildirimlerini görebilir; konumunuzu Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

Swarm
Swarm
Developer: Foursquare
Price: Free


11- Yandex Navigator

Yandex Navigator, harita uygulamasıdır. Trafik yoğunluğu, trafik uyarıları, yol güzergahları, sesli yol tarifi alma, en kısa yolu öğrenme gibi özellikler sunar. Arabası olan, ulaşım araçlarını sıklıkla kullanan ve adreslerle iç içe hayat sürdürenlerin indirebileceği güzel bir uygulama.


12- Candy Crush Saga

Candy Crush, bölüm geçme esaslı, şeker patlatma oyunudur. Tabloda farklı ve renkli şekerlemeler bulunuyor. Dokunmatik ekranda parmağımızı hareket ettirerek yapacağımız kaydırmalar ile tüm şekerleri patlatmalıyız. Hem eğlenceli hem de beceriye dayalı bir oyun.

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga
Developer: King
Price: Free


13- TuneIn Radio

Tunein Radyo, adından da anlaşılacağı üzere radyo dinleme uygulamasıdır. En çok indirilen radyo dinleme programlarından biri olan TuneIn Radyo sayesinde tüm radyo yayınlarına ulaşın.

TuneIn Radio
TuneIn Radio
Developer: TuneIn Inc
Price: Free


14- Line

Line anlık mesajlaşma uygulamasıdır. En çok indirilen ikinci mesajlaşma uygulaması olan Line ile arkadaşlarınızla sınırsız ve ücretsiz konuşun, mesajlaşın. Whatsapp’a alternatif uygulama arayanlar Line’ı deneyebilir.

LINE: Ücretsiz Arama ve Mesaj
LINE: Ücretsiz Arama ve Mesaj


15- Spotify

Spotify müzik dinleme servisidir. İndirildikten sonra sizden belirli bir kullanım için ücret talep etmemektedir. Ancak sonraki dönemde tüm şarkılara ulaşmak, sınırsız müzik dinlemek için aylık ücret ödemeniz gerekiyor.

Spotify Music
Spotify Music
Developer: Spotify Ltd.
Price: Free


16- Retica

Retrica çektiğiniz fotoğraflarda filtreleme yapma, çerçeve ekleme ve efektlendirme gibi özelliklere sahip olan fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Daha güzel fotoğraflar elde etmek için Retrica’yı ücretsiz indirebilirsiniz.

Retrica
Retrica
Developer: Retrica, Inc.
Price: Free


17- Clean Master

Clean Master, telefon temizleme, optimize etme ve hızlandırma uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz olan cihaz temizleme programı sayesinde gereksiz önbellek, çerez ve sistem dosyalarını temizleyin.


18- AVG Antivirüs

AVG Antivirus, Android için ücretsiz indirip kullanabileceğiniz, virüs temizleme ve telefonu zararlı yazılımlardan koruma uygulamasıdır. Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak ve olası indirebileceğiniz malware yazılımlardan korunmak için AVG’yi indirebilirsiniz.

Konu 06.01.2017 güncellenmiştir.

19- Şarkı Evreni

Bu şarkı indirme programı İnternet’ten şarkı indirmenize yarıyor. Sadece şarkıyı aratmanız indir’e basmanız yeterli. Gerisini müzik çalarınız halleder.

Şarkı Evreni
Şarkı Evreni
Developer: appuniverse
Price: Free

20- Evernote – düzenli kalın.

En iyi not alma programı mail hesabınızı senkronize ederek notlarınıza her yerden ulaşabilirsiniz. Kalem, fotoğraf ve bir çok desteği olan Evernote kullandıktan sonra hiç bir şeyi unutmayacaksınız.

Evernote for Android Wear
Evernote for Android Wear

21-Clash Royale

Supercell’ yarattığı clash royale cevrimiçi oynanan bu oyun kasalardan çıkan karakterleri seviyelerini yükselterek arenada savaşıyorsunuz.

Clash Royale
Clash Royale
Developer: Supercell
Price: Free

22- Operatörler

Kullanmakta olduğunuz hattın uygulamasını yükleyerek Güncel faturalarınızı, ödemelerinizi, Kalan kullanım haklarını, kampanyalardan ve daha fazlasından haberdar olabilirsiniz.

Vodafone Yanımda
Vodafone Yanımda
Price: Free

 

İndirilmesi gereken temel Android uygulamaları listesinde yer alması gerektiğini düşündüğünüz uygulamayı yorum bölümünden belirtebilirsiniz.