Android cihazlarda silinen dosyaları geri getirme: EaseUS

9
5563

Silinen verileri kurtarma programı: EaseUS

Android işletim sistemiyle çalışan telefon veya tabletinizde silinen dosyaları, format sonrası kaybedilen verileri geri getirmek şuanki yazılımlarla mümkündür. Tam anlamıyla %100 başarı elde edilemese bile istediğiniz dosyaları telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

Silinen dosyaları geri getirmek için birçok uygulama ve program mevcuttur. Biz bu yazımızda EaseUS MobiSaver isimli programa göz gezdireceğiz. Trial ve Pro olmak üzere iki farklı sürümü bulunan uygulamada Ücretsiz olan silinen mesajları, resimleri ve videoları tarıyor. Listesini çıkartarak sizlere gösteriyor. Pro versiyonunda ise silinen veri göstermekle kalmıyor, verileri geri yükleme, mobil cihazınıza tekrardan geri getirme gibi bir imkan tanıyor.

Ancak adından da anlaşılacağı üzere EaseUS MobiSaver uygulaması ücretli olarak hizmet veriyor. 39 Dolar karşılığında uygulamayı satın alarak %90’ın üzerinde başarı elde edebiliyorsunuz. Telefon ya da tableti root etmek koşuluyla veri kurtarabiliyor ve cihaza yükleyebiliyorsunuz. Bunun yanında program dahili SD kart üzerinden de veri kurtarımı gerçekleştiriyor.

EaseUS MobiSaver Android neler yapıyor?

Android’te silinen text mesajları, smsleri, fotoğrafları, videoları, kişi listesini, belgeleri geri getirme işlemini gerçekleştiriyor. Format sonrasında kaybolan dosyalarınızı %90 üzerinde başarı sağlayarak kurtarıyor.

silinen-dosyalari-kurtarma-geri-yukleme

E kardeşim ben ücretsiz bir program arıyorum bana bunu niye anlattın?

İlerleyen vakitlerde sizlere Android veri kurtarma uygulamaları tanıtmaya devam edeceğiz. Dosyalarınızı sapasağlam çıkarabilmek için bu alanda öncelikli olarak Easeus Android Data Recovery tanıtmak istedik. İkincisi, bu program sizi dosya kurtarılabilir mi? Silinen dosya geri getirilir mi? gibi sorulara karşılık tatmin edecektir. En azından bu program ile dosyaların geri gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. Böylece ”Evet, dosyalarımın hepsi o kara delikte. Ücretsiz bir program bulup onları yakın zamanda oradan çıkarabilirim.” diyebilirsiniz.

Bunun yanında uygulamaların bir çoğu telefon içinde bulunan dosyaları kurtarma konusunda oldukça başarısızdır. Ancak EaseUS bu alanda nam salmıştır desek yanlış olmaz. Hafıza kartındaki verileri kurtarmak için yüzlerce program bulunuyor fakat harici dosyaları geri getirme şansımız ücretli uygulamaların haricindeki yazılımlarla oldukça düşük.

Tavsiye etmiyoruz ancak internette Easeus Android Data Recovery Warez şeklinde araştırma yapmanız Easeus Pro’yu ücretsiz indirmenizi sağlayabilir. Şansınızı deneyin. Free-Bedava versiyonu ile dosyalarınızı görmek için buradan programı indirebilirsiniz.

Android’te silinen dosyalar nasıl geri getirilir?

Kısaca Anlatım;

Programı bilgisayara kurun. Bilgisayarınıza Android işletim sistemine sahip Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Sony Xperia, Casper Via, Huawei, Turkcell T, Avea InTouch, Vodafone Smart, Asus Zenfone, Vestel Venus ve diğer cihazlardan sahip olduğunuzu bağlayın. Programı başlatarak taramayı gerçekleştirin. (Scan)

 • kaya

  rootsuz diyorsunuz ama root istiyor

  • Uygulamayı satın aldığınızda, dosyaları root’suz geri yükleyebilirsiniz. Uygulama geliştiricisinin kendi adresinde verdiği bilgi bu yönde.

   Ücretsiz versiyonu programın işe yarayıp yaramadığını kanıtlar ölçüde yayımlanmış.

   http://www.easeus.com/android-data-recovery-software/free-android-data-recovery.html

   Buradan Ücretsiz Android Veri Kurtarma uygulamasını indirebilir, bilgisayarınıza kurabilir ve işlevsellik konusunda deneyim sağlayabilirsiniz.

 • sıla

  usb hata ayıklama yapmama rağmen program hala usb hata ayıklama yapın diye uyarı veriyor.tarama işlemini başlatmıyor.

  • Merhaba,

   Sahip olduğunuz cihazın modelini ve işletim sistemi versiyonunu söyleyebilir misiniz?

   Teşekkürler.

   • akif

    bendede aynı sorun oldu cihazım not 4 android 5.1.1 surum

 • mustafa

  arkadaşım root suz diye millete anlatıyosunuz,ama root yapmadan bişeye yaramıyo ve satın aldım,sms ile kişileri gösteriyo..tavsıye etmıyorum

  • Uygulama sizin de söylediğiniz üzere root edilmemiş cihazlarda çalışmamaktadır.

   Önceden Easeus uygulaması ile root etmeden veri kurtarma işlemi gerçekleştirilebiliyordu ancak şuanda mümkün değil.

   İkinci olarak:

   Sms ve kişilerin yanında medya ögeleri uygulama aracılığıyla kurtarılabilmektedir.

   Değerli yorumunuz için teşekkür ediyoruz.

 • mehmet

  benim cihaz note 3 içindeki fotolar silindi hemde çok önemli ne yapabilirim
  allah aşkına yardım edin
  fotolar eşimin rahmetli babasına ayittir ve bu foto lara birdaha asla ulaşmiyacak
  eğer hal etmesem ayrılır benden lütfen yardım edin
  lütfen

 • göksu

  merhaba ben silinen mesajları geri getirmek istiyorum buuygulamayı telefona mı bilgisayara mı indirmemiz gerekiyor?