Android Cihaz Yöneticisi indir (APK) & Hakkında

0
947

Google’ın çalınan ve kaybolan telefonları bulma aracı olan Android Cihaz Yöneticisi kritik durumlarda işinize yarayabilir. Telefon güvenliğini sağlayan ve Android araçlara indirilebilecek temel uygulamalar arasında yer cihaz yöneticisi “Telefonumu nasıl bulabilirim, başka telefonu kullanarak kendi telefonuma nasıl ulaşırım?” gibi sorulara yanıt veriyor.

Android Cihaz Yöneticisi nedir?

Araç telefonun çalınması ve kaybolması durumunda yer tespiti yapılmasını sağlar. Başka bir cihaza yükleyeceğiniz yönetici uygulamasını kullanarak telefonunuzu çaldırabilir, pin kilidini sıfırlayabilir veya güvenliğiniz açısından içerisinde bulunan tüm bilgileri uzaktan silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android Cihaz Yöneticisi nasıl kullanılır / kapatılır?

Öncelikle Android cihaz yöneticisini kullanabilmek için konumu uzaktan belirleme, uzaktan kilitleme ve silmenin açık olması gerekmektedir. Ayarlar > Google veya Google Ayarlar üzerinden bu etkinleştirme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

  • Google Play’den uygulamayı başlatın.
  • Kabul et’e basın.
  • Google hesabını seçin ve şifrenizi girin.
  • Zili çaldır > Telefonun zilini son seviyede 5 dakika boyunca çaldırır.
  • Kilitle > Cihaza PIN kilidi atanır.
  • Sil > Cihazdaki tüm kişisel veriler silinir.

Uyarı: Yanlış bir işlem yapmanız durumunda tüm bilgileriniz silinebileceğinden ayarlama sırasında dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Uzaktan kilitlemeye ve silmeye izin verme, konumu uzaktan bulma ayarları için:

  • Ayarlar > Google ‘a gidin.
  • Güvenlik’e dokunun.
  • Android Cihaz Yöneticisi ayarlarını etkin hale getirin.

Android Cihaz Yöneticisi bildirimleri kapatma

Telefonda bu uygulama ile ilgili bildirim almak istemiyorsanız. Ayarlar > Uygulamalar > İzinler’i kullanarak bildirim almayı devre dışı bırakmanız mümkün. Bunun yanında uygulamada açık olan ayarları kapalı durumuna getirmeniz de bildirim gelmesinin önüne geçecektir.

“Android cihaz yöneticisi’ni kullanabilmeniz için önce etkin bir android cihazınız olmalıdır.” uyarısı alıyorum ne yapmalıyım? 

Uygulamayı kullanabilmek için etkin olmasını istediğiniz cihazda Google hesabı ile oturum açmanız gerekir.

Android cihaz yöneticisi nasıl silinir?

Silme işlemi için uygulamalar ekranından Cihaz Yöneticisi’ne basılı tutup “Kaldır”a sürüklemeniz veya Ayarlar > Uygulamalar > Cihaz Yöneticisi > Kaldır adımlarını uygulamanız yeterlidir.

Android cihaz yöneticisi apk nasıl indirilir?

Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak indirme ve kurulum işlemleri gerçekleştirilebilir.

android-dm

Yönlendirileceğiniz adresten Download APK butonuna basarak güncelleme veya sıfır kurulum yapabilirsiniz.

Kayıp telefonu bulma , uzaktan yönetim ve kontrol için Avast Mobil Güvenlik uygulamasını da kullanabilirsiavast-mobile-g