Android Auto indir (Apk) | Otomobil – Cihaz Bağlantısı

0
13966

Android Auto uygulaması araba kullanımını kolaylaştıran harita ve navigasyon aracıdır. Android Auto’yu mobil cihazınıza yüklediğinizde araba ve telefonu birbirine bağlayarak Google’un sunduğu faydaları elde etmeniz mümkün.

Basitleştirilmiş arayüzü, büyük butonları ve güçlü ses eylemleri ile araba sürerken telefon kullanmayı sunan aracın özellikleri şu şekilde: Telefon ekranını aracınızın ekran paneline yansıtın. Gideceğiniz yerin adresini harita uygulaması aracılığıyla ekrandan takip edin. Arama yapmak istediğinizde “Annemi Ara” diye seslenmeniz yeterli. Mesaj göndermek için yine benzer ses komutu yollayabilirsiniz. Hava durumunu takip edin. Google Asistan’ı kullanarak işlerinizi en basite indirgeyin. Telefon ve otomobil arasında USB kablo ile bağlantı kurarak en sevdiğiniz müzikleri panelden yönetin. android-auto

Android Auto destekleyen telefonlar neler ?

Android Auto ile hemen her cihaz uyumlu. Uygulamayı kullanabilmek için cihazınızda Android 5.0 Lollipop ve üzeri işletim sisteminin yüklü olması gerekiyor. Bunun yanında verileri yan uygulamalardan çeken Auto’dan maksimum verimlilik almak için Google Haritalar, Google Maps uygulamaları güncel olmalı.

Android Auto Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Android Auto Türkçe sürüm bulunmadığı gibi, uygulama ülkemizde kullanıma açılmış değil. Ancak Android Auto apk indirerek kullanmanız mümkün. Türkiye’de Opel, Audi ve daha destekleyen pek çok otomobil için Android Auto kullanmak istiyorsanız aşağıdaki linki kullanarak cihazınıza apk sürümünü indirin. Apk’yi kurmadan önce cihazınıza VPN uygulaması yükleyin. Bu sayede lokasyonunuz Türkiye dışından görünecek ve  Android Auto desteği sağlanacaktır. Android Auto’yu kurun ve ardından kaliteli bir data kablosu kullanarak aracınızın telefonu görmesini sağlayın.

 Android Auto 2.0.6 apk indir

VPN bağlantısı için buradaki yazımızı inceleyin.

Android Auto kullanımı ve içeriği hakkında tanıtım videosu:

Android Auto hataları

Uygulama kurulumunda hata alıyorsanız yukarıdaki adımları takip etmenizi öneriyoruz. Türkiye’de kullanıma kapalı olmasından dolayı VPN ile bağlantı kurma yöntemi sonuç vermediyse uygulamayı cihazınızdan tamamen silip aynı adımları tekrar uygulayın.

 

Tıklayınız