Android Nougat’lı Nokia D1C özellikleri ortaya çıktı

0
308

İsim hakkını Microsoft’a sattıktan sonra mobil cihaz piyasasında varlığını yitiren Nokia, uzun bir aradan sonra D1C model isimli telefonuyla tekrar kullanıcılarıyla buluşmayı hedefliyor. Yıl içerisinde üçüncü kaynaklarca adından sıkça söz ettiren Nokia’nın üzerinde çalıştığı telefon modeli Nokia D1C’nin teknik özellikleri Antutu Benchmark testinde göründü.

Benchmark listesi, D1C kod adı olan Nokia telefonun Android 7.0 (Nougat) işletim sistemi, Qualcomm 430, Full HD ekran, 13MP arka kamera ve 8MP ön kamera ile geleceğini ortaya çıkardı.

Test sonuçları: 

mobilgim-nokia-d1c-antutu

Özelliklerden hareketle mobil cihaz dünyasına orta seviye sınıf telefonla girmeyi hedeflediğini gördüğümüz Nokia’nın piyasada hareketlilik yaratacağı düşünülüyor. Her ne kadar işlemci olarak düşük yonga seti tercih edilmiş olsa da yer verilecek işletim sistemi olan Android 7.0 ile D1C’in dinamik yapıya sahip olacağını söylemek mümkün.

nokia-d1c-mobilgim-haber

Nokia D1C tasarımı nasıl olacak? 

Dev firmaların nabız yoklamak için de tercih ettiği sızıntı paylaşımlar kervanına Nokia’nın da katıldığını, kullanıcı tepkisini ölçmek için bilinçli bir girişim olduğunu düşünüyoruz. Ancak şimdilerde yalnızca D1C’in teknik yönü ele alınmış. İlerleyen günlerde başka ağızlardan veya resmi duyuruyla yeni cihazın nasıl görünüme sahip olacağını göreceğiz.

Diğer teknik özellikler:

  • Android 7.0
  • Qualcomm 430
  • Adreno 505
  • 1920 x 1080
  • 8MP + 13MP
  • 3GB RAM , 32GB hafıza

Ne zaman çıkacak? 

Çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Aynı şekilde fiyat etiketi de belirlenmiş değil. Fakat gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.