Açık Öğretim uygulama indir (Anadolu Mobil)

0
1228

Daha önceki yıllarda kullanıcılar tarafından Açık öğretim öğrencilerine yönelik farklı ihtiyaçlar için amatör ruhla hazırlanmış uygulamalar olsa da resmi olarak Üniversite’nin yayınladığı bir uygulama son yıllara kadar mevcut değildi.

Anadolu Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney yeni eğitim yılı ile birlikte tablet ya da akıllı telefonlar üzerinden öğrencilerinin erişebilecekleri bir platform olan Anadolu Mobil’in müjdesini Verdi.

Açık Öğretim Uygulaması Nedir?

Anadolu Mobil sayesinde Üniversite’nin öğrencileri kayıt esnasında kendilerine tanımlanan hesaba ait bir barkod alacaklar ve uygulamaya bu barkodu okutarak kendi hesabından erişim sağlama yetkisine sahip olabilecekler.

Açık Öğretim Uygulaması Ne işe yarar?

Bu uygulama ile birlikte öğrenciler artık uygulama üzerinden pek çok denmeme sınavına erişebilecek ve sesli kitaplar ya da sınav giriş belgeleri gibi belgelere de kolaylıkla erişilebilecekler.

Açık Öğretim Uygulamasının Özellikleri

Anadolu Mobil’in yayınlandığı andan itibaren sahip olduğu bazı özellikler şöyle;

Sınav yeri Takibi: bu sayede öğrenciler sınava girecekleri merkezi kendi hesaplarından kolayca öğrenebilmektedirler.

Yardımcı Kaynaklar: Öğrencinin eğitim gördüğü ilgili dala ait pek çok yardımcı kaynak da uygulama ile ellerinin altında, bu sayede bir konuyu kapsamlı bir şekilde ve farklı ve geniş bir kaynak arşivinden öğrenme imkânına sahipler.

E-Ders Malzemeleri: ana kaynaklar için de elektronik ders kaynakları bu uygulama sayesinde erişilebilir durumda.

Ayrıca uygulama ile internete ve sosyal platformlara da yatırım yapan üniversite, öğrencilerin sorularını telefonla değil sosyal platformlar üzerinden çok daha hızlı sorabilmesini ve cevap alabilmesini sağlayacak biçimde Twitter ve Facebook gibi platformlar üzerinden de çalışma başlatmış bulunuyorlar ve öğrencilerin bu tür soruları için sosyal platformları kullanmalarını teşvik etmekteler.

Artık ders çalışmak için bahanelerin biraz daha ortadan kalktığı ve gelişen teknolojinin faydalı araçlarından birisi olarak sunulmuş olan Anadolu Mobil ile öğrenciler mekândan bağımsız bir şekilde otobüste seyahat ederken ya da herhangi bir yerde beklerken uygulamayı açıp ders çalışma imkânına kavuşmuş olacaklar. Bu sayede ders çalışmak için ayrıca elde kitap taşımak, ya çalışırsam diye fazladan yükle dolaşmak tarihe karışmış oluyor. Tüm ders kaynaklarını ve öğrencilikle ilgili özlük haklarınızı takip edebileceğiniz bu uygulama sayesinde öğrencilik daha zevkli hale gelmiş görünüyor.

Anadolu Mobil Uygulaması hem Android Markette hem de iOS cihazlar için iPhone ya da tabletlerde kullanıma hazır durumda.

Anadolu Mobil
Anadolu Mobil
Price: Free
Anadolu
Anadolu
Price: Free

 

Tıklayınız