Acer Jade Z özellikleri ve fiyatı

0
385

Acer, Dünya Mobil Fuarı’nda Liquid Jade Z isimli telefonunu tanıttı. 600 TL civarında fiyatla ülkemize gelmesi beklenen cihaz, her ne kadar giriş seviye cihaz gibi görünse bile oldukça üstün özelliklere sahip. Dilerseniz tanıtımı 3 Mart 2015’te gerçekleştirilen Acer Jade Z’nin özelliklerine kısaca göz atalım.

Android işletim sistemiyle gelecek olan Jade Z, 5 inç büyüklüğünde HD IPS ekrana sahip. Ayrıca cihaz çok ince, isminde Liquid geçmesinde cihazın inceliği etkili. Ağırlığı ise 117 gram. Bunun yanında  yeni Acer modeli, çağın son trendi olan LTE’yi yani 4G teknolojisini destekliyor.

4 çekirdekli 1,5 Ghz saat hızında çalışan 64-bit işlemci bulunduran Jade Z’nin DTS Studio Sound ses desteği mevcut. Bu da kullanıcılara yüksek kalitede müzik ve ses imkanı tanıyor.

acer-z-jade-fotograf

Acer, kamerayı fazla kullananlara da odaklanmış ve selfie çekimlerinde yüksek kalitede görüntü yakalayabilmelerini sağlayan 8 MP ön kamera yerleştirmiş. İster deklanşörü kullanın, isterseniz sesli komut vererek yani “Selfie” diyerek  özçekim yapın. Sesli komutun yanında, yüz tanıma sistemi ile, gülümseyerek de kendi resminizi çekebilirsiniz. Jade Z’nin arka kamerası ise 13 megapiksel.

Acer Z Jade Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Avrupa’daki satış fiyatı 199 Euro olarak belirlenen cihazım Türkiye’ye ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak fiyatının yukarıda da belirttiğimiz gibi 600 TL lirası bandında olması bekleniyor.

Telefona ilişkin kısa yorumumuz:

Cihaz taşıdığı özellikler ve tasarım itibariyle oldukça ucuz. Asus’un Zenfone politikasını izleyen Acer, ilerleyen dönemlerde pazardan güzel bir pay elde edebilir. Eğer telefonum ucuz ve kaliteli olsun diyorsanız, J Zade’i bekleyin.

Daha fazla bilgi almak için Webrazzi’nin katıldığı özel fuar görüntüsüne göz atabilirsiniz.