3Dr Solo Multikopter Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
33

3Dr Solo Multikopter Özellikleri nelerdir?

3Dr Solo Multikopter ilk akıllı multikopteri olarak üretilmiştir. Dünyanın en akıllısı olan bu multikopter aynı zaman en kolay uçurulabilen multikopterlerden biridir. Bilgisayardan desteklenen ve dronelarla yapılan fotoğrafçılıkta çığır açan 3Dr Solo Multikopter gelişmiş kamerası ve kolay kontrol edilebilirliği ile drone fotoğrafçılığında yeni bir boyut açmaktadır. 3Dr Solo Multikopter haritalama uçağı olarak da geçmekte ve gelişmiş smart sistemi sayesinde pilotların hareketlerini algılayarak ona göre hareket edebilmektedir.

Otomatik olarak uçma özelliğine sahip olan bu drone, pilotların istediği görüntülerin seçilmesi halinde istenilene göre dairesel çekim yapabilmekte, selfie çekebilmekte ya da pilotları takip edebilmektedir.

4 ayrı çekim özelliğine sahip olan 3Dr SoloMultikoter’de Cable cam, Orbit, Selfie ve Follow tercihlerine göre görüntü ayarlanabilmektedir. Orbit özelliği ile dairesel çekim yapılabilmekte, Cable cam ile başlangıç ve bitiç noktası belirlenirse ekranda canlı yayına sahip olunabilmektedir. Selfie özelliği vasıtasıyla doğada pilotun da yer aldığı muhteşem manzaralı fotoğraflar elde edilebilmektedir.

Follow özelliği ile ise 3Dr Solo Multikopter’in pilotu takip ederek görüntü almasına izin verilebilmektedir. 3Dr Solo Multikopter ile her türlü canlı yayın yapabilme imkanı da sağlanmaktadır. Bunun için multikopterde dahili olarak bulunan bir HDMI kablo vasıtasıyla canlı yayın işi halledilebilmektedir.

3Dr Solo Multikopter içerisinde kullanılan 1 Ghz’lik çift çekirdeğe sahip ARM Cortex A9 işlemci ile diğer dronelardan ayrılan multikopter, IOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarla HD yayın yapabilmekte olan multikopter 20 dakikalık bir uçuş süresi de sağlamaktadır. Ayrıca 3Dr Solo Mutikopter’de termal kamera özelliği ile karanlık ortamlarda da görüntü alabilme imkanı bulunmaktadır.

3Dr Solo Multikopter ile uçuş yapılırken sekiz yüz metre uzaklığa kadar wi – fi vasıtasıyla kamera uzaktan kontrol edilebilmekte ve çekim özellikleri multikopter yere indirilmeden de yapılabilmektedir. Bu da planlanan çekimlerin gökyüzünden istediğiniz gibi yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

3Dr Solo Multikopter Teknik Özellikleri nelerdir?

Boyutları: 45 x 45 x 20 cm

Ağırlığı: 1.500 gr.

Kutu ağırlığı: 5.650 gr.

Batarya: 1 adet lityum metal batarya ( 20 dakikaya kadar uçuş süresi)

Çekim özelliği: 4 adet farklı çekim özelliği ( Orbit, Follow Me, Cable Cam, Selfie)

Cihaz Uyumluluğu: IOS ve Android cihazlarla uyumlu

İşlemci: 1 Ghz Çift Çekirdekli ARM Cortex A9 işlemci

Hafıza: 633 x 32 Gb micro SDHC desteği

3Dr Solo Multikopter Kutu İçeriğin neler var?

1 adet 3Dr Solo Drone Multikopter

1 adet 3D Robotics GB11A 3Dr Solo Gimbal

1 adet PP11A 3DR Solo Pervane Seti

1 adet 3Dr Solo Multikopter Koruyucu Sırt Çantası

1 adet Lexarr microSDHC 633 x 32 GB UHS-I/U1 hafıza kartı

1 adet Polaroid kamera temizlik kiti paketi

3Dr Solo Multikopter Yaklaşık Fiyatı nedir?

3Dr Solo Multikopter Türkiye pazarında çok yaygın olarak satılmamaktadır. Buna rağmen bazı tedarikçilerdeki yaklaşık satış fiyatı 5.000 Türk Lirası’dır.

 

Tıklayınız