360 Security – Ücretsiz Antivirüs Uygulaması (Android)

0
400

Teknolojik alanında kaydedilen gelişmeler ve mobil cihaz kullanımındaki artış, paralel olarak güvenlik uygulamalarının da sayıca artmasına yol açtı. Günümüzde telefon ve tablet güvenliğini sağlamak, gerekli antivirüs uygulamasını yüklemek kocaman bir ihtiyaç haline geldi.

Bu yazımızda güvenlik araçları arasında en çok indirilen ve kaliteli olduğu düşünülen uygulamalardan birini tanıtacağız : 360 Security. Sahip olduğu özelliklerle kapsamlı bir antivirüs uygulaması olan 360 Security telefonu zararlı yazılımlardan, trojen, zararlı malware dosyalarından etkin bir biçimde korumayı amaçlar.

Gelişmiş antivirüs sistemi çalışır vaziyette olduğu sürece aktif olarak koruma sağlar ve sizin için önem taşıyan dosya, fotoğraf, mesaj, uygulama gibi araçların başkalarının eline geçmesini önler. Cihaza dosya indirilmesi, apk dosyaların yüklenmesi haline otomatik tarama başlatılır ve zararlı yazılım olup olmadığı incelenir. Ayrıca Anti-hırsızlık özelliğini kullanarak Android telefonun çalıntı/ kayıp durumunda bulunması, yer tespiti yapılması mümkün hale gelir.

Korumanın yanında telefon performansı, hızlandırma açısından da gayet kullanışlı olan virüs uygulaması gereksiz dosya temizleme, telefon belleğini temizleme, arka planda çalışan ve ihtiyaç duyulmayan işlemleri devre dışı bırakma, güç tasarrufu sağlama gibi fonksiyonlara sahiptir.

Son güncelleme ile gelen özellikler arasında ise şarj yiyen uygulamaları teşhis etme, uygulama kilidi geliştirmesi ve artık %20 daha hızlı çalışma bulunuyor.

Play Store’da fazla sayıda güvenlik yazılımı bulunuyor. Ancak 360 Security – Antivirüs Boost alanında en iyi koruyucu araçlar arasında bulunuyor. Telefonunuzda virüs olduğunu düşünüyor, başkalarının bilgilerinizi ele geçirebileceğinden şüphe duyuyorsanız aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak bu mobil cihaz dostu Android aracı yükleyebilirsiniz.

 

Tıklayınız