2017 Samsung Galaxy A Serisi

0
832

 

Sadece Galaxy S serisi amiral gemisi akıllı telefonları ile değil bunun dışında amiral gemisi modellerine ek olarak orta segment üyesi akıllı telefonlarıyla da sektörde kendisine yer bulmaya başlayan akıllı telefon devi Samsung’un bu alanda en çok tercih edilen akıllı telefonları ise “A” serisi oldu. Orta segment için en iyi fiyat performans ürünleri arasında gösterilen Galaxy A serisi akıllı telefonların bu kadar sevilmesiyle beraber aslında Samsung için de orta segment içerisinde amiral gemisi serileri haline geldiğini söylemek yanlış olmaz. Son olarak Galaxy A 2016 serileri ile piyasada yer alan markanın şimdilerde ise Galaxy A 2017 serilerinin özellikleri tartışılmaya başlandı. Bu alanda yeni seriler için tartışılan özelliklerle 2017 serileri hakkında verilen ön bilgilere bakalım.

Samsung Galaxy A3 2017

Galaxy A serisinin giriş seviyesi üyelerinden biri olan Galaxy A3 modelinin 2017 versiyonunda da Samsung’un yine başarılı bir fiyat performans ürünü ortaya koyması bekleniyor. Ekran özellikleri konusunda ilk verilen ön bilgilere göre 4.7” inç seçimi yapacak olan Samsung’un Galaxy A3 serisi için ekran teknolojisi olarak ise Super AMOLED kullanması bekleniyor. Yine çözünürlük değeri olarak 720p gibi ideal bir sistem sunması beklenen seride işlemci olarak ise 1,6 GHz hızında işlemci göreceğiz. Ayrıca 2 GB Ram bellek miktarının yanı sıra seride 13 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kameralarında yer alması beklentiler arasında.

Samsung Galaxy A5 2017

Galaxy A3 serisinden hemen sonra gelecek olan bir diğer model ise Galaxy A5 olacak. Özellikleri bakımından biraz daha profesyonel bir model olacak olan seride 5.2” inç ekran, Full HD çözünürlük ve 1,9 GHz hızında 8 çekirdekli işlemciler sunuluyor. Ayrıca standartlaşan 2 GB Ram miktarı yerine Galaxy A5 2017 modelinde 3 GB Ram miktarının yeralacağı bekleniyor. Muhtemelen Android son versiyon güncellemelerini de alacak olan Galaxy A5 2017 serisinin kamera konusunda ise 16 megapiksel kamera sistemleri sunması da beklenmekte. Buna karşın depolama alanı için 32 GB giriş seviyesi sunulacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy A7 2017

Gelelim bu alanın en iddialı telefonu olacak olan Galaxy A7 2017 serisine. Ekran boyutu konusunda 5.7” inç seçimi yapan Samsung’un yine Full HD ekran çözünürlük desteği de sunacağı düşünülüyor. Super AMOLED ekran teknolojisinde ek olarak 3 GB Ram ve 1.9 GHz 8 çekirdek işlemcilere sahip olacak olan modelde hem 16 Megapiksel kameralar kullanılması da beklentiler arasında.