Samsung Galaxy S7 & S7 Edge sim kart takma / çıkarma

0

Samsung Galaxy S7 & S7 Edge cihazları sim kart ile çalışmaktadır. Rehberdeki kişi bilgilerinin görüntülenmesi, arama yapma, mesaj atma, internete girme, Whatsapp gibi çeşitli uygulamaları hatta tanımlatma ve diğer çeşitli özelliklerden yararlanmak için sim kart kullanmamız gerekiyor. Peki Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarında sim kart takma işlemi nasıl yapılıyor?

Samsung yeni modellerini piyasaya sürerken aynı zamanda kullanıcıların işlerini daha da kolaylaştırıyor. Eskiden SIM kartı takmak için telefonun kapağını çıkarmamız ve bataryanın altına yerleştirmemiz gerekiyordu. Açıkçası biraz uğraştırıcıydı. Günümüz teknolojisinde bu işlem sona erdi ve pek çok cihazda SIM kart takmak için telefonu açmamıza gerek kalmıyor. Özellikle bu rehberimizde anlattığımız Galaxy S7 ve S7 Edge için sim yerleştirme çok daha kolay.

Galaxy S7 ve S7 Edge’de sim kart nasıl takılır?

S7 ve S7 Edge’de sim kart yuvası cihazın üst kısmında bulunmaktadır.

  • Üstte bulunan sim kart yuvasını çıkarmak için bastırın.
  • Yuvayı dışarıya doğru çekin. (Bunun için iğne veya kutu içerisinde gelen ataç kullanabilirsiniz. Ataçı deliğe sokun ve ileriye doğru bastırın.)

galaxy-s7-sim-kart-1

  • Yuvada iki bölme bulunmaktadır. MicroSD kart için ve SIM kart için. Alt kısma Sim’inizi yerleştirin.
  • SIM tepsisini iterek telefona takın.galaxy-s7-sim-kart-1

SIM kartı çıkarmak için de yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Dilerseniz videolu anlatımdan yararlanarak Galaxy S7 ve S7’den SIM kartının nasıl çıkartılacağını veya yerleştirileceğini öğrenebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için yorum panelini kullanın.